DUK  | Ieškoti
Forumas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Eiti į Ankstesnis  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis
StandartinėParašytas: 2012 08 07, 14:54 
Legenda
Legenda
Vartotojo avataras

st sprendimo būdas kaip integruotis išgeriančioje kompanijoje skamba labai įtikinamai.
čia l. jakimavičiaus pasakojimas (highly recommended), kuriame matau daug bendro su st pasakojimu.
labiausiai įstrigęs tame l. jakimavičiaus pasakojime man yra dalykas, kad, pacituosiu:
Cituoti:
Kai kurie, sėkmingai metę gerti mano draugai, pasidarė nuobodūs didaktai ir moralizuotojai. Net tada, kai jau man atrodė, kad su savo problema atsisveikinau, jie neatstodavo man aiškinę, koks baisus nuodas, naikinantis asmenybę, kūrybines galias ir tautą, yra alkoholis. „Iš tikro, baisus brudas“, – sutikdavau su jais, bet mane stebindavo kitas dalykas: „Jei šneki apie tai, vadinasi, tavo sąmonė nėra nuo problemos išsivadavusi. Tu gyveni nuolatinėje įtampoje santykyje su ja, ir anksčiau ar vėliau „nutrūksi“. Ir po to „nuvažiavimo“ psichologiškai jausiesi daug bjauriau, nei jaustumeisi, jei nebūtum davęs sau nepamatuotų įžadų.

aš manau, kad čia ir yra visa sėkmingos reabilitacijos paslaptis -- susidraugauti su naujuoju savimi ir tuo, kaip tas naujasis aš gyvena tame pačiame pasaulyje.

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 16:38 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Aš biški ir sutinku ir biški nesutinku. Mat, jei tu jau turi rimtą bėdą, tu iš esmės turi ir aplinką keist manau. Na arba būt labai jau užsispyręs, bet negali būt visą laiką tokioj aplinkoj. Negali 10 metų sedėt kas vakarą su draugeliais kur visi geria, o tu arbata mauki. Tiesiog mission impossible, nes manau ir tiem draugam pasidarysi nebeįdomus/stabdis. Čia vėlgi reliatyvu.

Tokie "pasisedėjimai" kur tu be bonkės nelaukiamas, yra tiesiog paprastas signalas, kad jie ne iš draugystės ten sedėjo, o iš bendros priklausomybės. Tas pats kaip ir rūkantieji greičiau susibendraują, kaip ir narkomanai vienas kitus randa. Jie turi visi vieną bendrą draugą - bet iš tikro nėra arba nebėra kažkokie bendrą interesą apart gert turintys žmonės.

He, prisiminiau savo straipsnį šia tema rašytą net prieš keturis metus :) nedaug kas pasikeitė :)

http://web.archive.org/web/200809260857 ... as-vienas/

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 18:05 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Įmanoma, pasaulis gyvena savo ritmu ir tik tu pats gali keistis. Kur tu pabėgsi? Nebent pas musulmonus tik.
Teko man negeriančiam ir barmenu dirbt, ir plotuose būti, kur visi kominiai po to būna, ir tūsuose būnu - viskas įmanoma, nes ne alkoholyje esmė. Butelis tik pradžia, o juk susirenkame gerai praleisti laiką. Tik tą "gerai praleisti laiką" visi skirtingai supranta, daugeliui tai vienintelė asociaciją - pagerti. Tačiau jei moki būti linksmas be alkoholio, kodėl negalima su išgeriančiais pasijuokti iš tokių pačių anekdotų, padiskutuoti tam tikromis temomis, iki tam tikro lygio, kol dar gali diskutuoti, o ne smiginėja :) Svarbu nemoralizuoti ir nesivelti į konfliktus ir aiškinimusis "kodėl", nes anoks čia malonumas aršiai įrodinėti arba žeminti.
Galima gerti nealkoholinį alų, galima vandenį, sultis - tai ką galima įsipilti ir taip neišsiskirti iš minios, kad tai pačiai "miniai" nesijausti nepatogiai. Juk mintys ir požiūris į gyvenimo aktualijas nepakinta, kaip tik galima daug daugiau pasakyti ir apgalvotai pasakyti, po ko nebus gėda.
Bokalas/stikliukas suvienyja bendravimui, tačiau reikia pačiam sau pasakyti, kad galiu bendrauti ir be to. O juk tikrai galime ir kasdien tai darome.

Svarbiausia pačiam sau iš pat pradžių, kol dar nemetei gerti, atsakyti "- kodėl aš geriu?". Visų pirma reikia išsiaiškinti priežastį kodėl visa tai vyksta.
Pas mane daug priežasčių buvo, bet viena pagrindinių - noriu būti linksmas, kaip ir mano draugai, elgtis lengvabūdiškai ir kvailioti. Tačiau, pasirodo, aš ir be alkoholio galiu būti kvailas, linksmas ir lengvabūdiškas; prisijungdavau prie chebros ir tokių kvailysčių pridarydavau. Noriu būti apsvaigęs - pasirodo mane muzika taippat, o kartais ir stipriau, svaigina.
Kiekvieno atvejis bus skirtingas, tad kiekvienam šį klausimą reikia spręsti asmeniškai, kalbant, visų pirma, pačiam su savimi.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 19:31 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Taip. Aišku visada kiekvienas turi savo pasirinkimą. Vieni labiau save suvokia ir kontroliuoja, kiti mažiau. Kiti neturi tos vadinamos valios, kuri išvis man atrodo neegizstuoja ;-) arba geria dėl kitų priežąsčių. Pvž aš negeriu jau seniai, kad man būtų linksma/smagu :) geriu nuimti visokius stresus patiriamus darbe / gyvenime, ypač po labai stresovos darbo dienos ir net labai dažnai iš reikalo, nes pakviečia koks nors būsimas / esamas užsakovas / partneris. Ir pakviečia ne kavos, o aišku alaus. Ir labai dažnai mūsuose labai praeina tokie dalykai. Čia turėtų būt tas vadinamas social drinking, bet dažnai jis baigiasi binge drinking, ar kelių dienų maratonais jau randomu. Kiti šiam reikalui festivalius / klubus paskiria, o pas mane dar ir darbo savaitę pasimaišo. Kontrolės aš per tuos susitikimus niekada neprarandu, skirtingai nuo kaip būdavo klubinėj aplinkoj, bet savaitgaliai po tokių nekaltų pasedėjimu gali būt mega hardcore.

Šiaip labai ST įdomi tavo patirtis, ji kiek skiriasi nuo mano bendro požiūrio į reikalą, bet vėlgi čia labai individualu. Ir net dabar jau faraway level'iai turbūt mūsų būtų, kas liečia priežąstis jau vien matos.

Ačiū, kad pasidalinai kitokia patirtim, negu kiti. T.y., kodėl tu negeri, o ne dėl ko tu geri, kaip most of us gali čia papasakot.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 19:43 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Aš niekada nesakiau sau, kad mečiau visam laikui gerti, neesu šventasis ir neįpareigojau savęs tarsi geležinėmis sienomis, tad ir tas lvl'is labai reliatyvus, pakaks vieno paslydimo ir po lvl'io :)

Man taip pat teko dalyvauti neišvengiamose išgertuvėse (vestuvės, kur nieko nepažinojau, darbo naujakai, prisigėrimo plotai ir t.t.). Sakau, nesvarbu ką tu gersi, svarbu, kaip tu bendrausi. Užsakovas gali gerti, gali net jam pats nupirkti arba pasiūlyti pakartoti, tačiau pats renkiesi kitą gėrimą ir nesuki jam dėl to galvos, bendrauji tarsi taip pat būtum girtas - t.y. atsipalaidavęs.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 19:46 
Legenda
Legenda
Vartotojo avataras

ST rašė:
Man taip pat teko dalyvauti neišvengiamose išgertuvėse (vestuvės, kur nieko nepažinojau, darbo naujakai, prisigėrimo plotai ir t.t.). Sakau, nesvarbu ką tu gersi, svarbu, kaip tu bendrausi. Užsakovas gali gerti, gali net jam pats nupirkti arba pasiūlyti pakartoti, tačiau pats renkiesi kitą gėrimą ir nesuki jam dėl to galvos, bendrauji tarsi taip pat būtum girtas - t.y. atsipalaidavęs.

Paveikslėlis

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 21:01 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Aš biški ką kitą su lvl norėjau pasakyt. Aš negeriu, kad man būtų linksma ir smagu. Aš dažnai geriu, kad man nebūtų parkių. O čia jau kiek kita stadija/situacija/lvlis/motyvas.

Na, aš jau ne kartą, tokius apsivalymus po pusmetį esu daręs, sau visada pasilikęs tokį "laikinai čia tik", bet vienas sociumas rimtesnis arba labai stresinė situacija ir po to vėl iš naujo (bet viskas dažnai labai po lėto įsivažiuoja). Kadangi motyvai kiti, kitaip ir geriama galima sakyti. Su rūkymu kovojau drąstiškiau, bet irgi struglinau su tom pačiom parkėm, tik, kad pachmielo nebūna nuo rūkymo. Bet same shit.

Kaip sakant, vienas, bet koks sąžinės graužimas dėl gėrimo, kvesčionavimas, ar čia viskas gerai - praktiškai raudonas signalas, manau su tuo visi sutikti tūrėtų, bet nesutiks :) Tik, kad po kelių dienų dažniausiai su moralkėm ir sąžinė nutyla, ir taip ratuku :)

Kiekvienas turi savo aplinką, savo motyvus ir savo gyvenimus. Ką noriu pasakyt, kad čia daug kas priklauso nuo požiūrio, bet jei tu geri dėl stresinių situacijų, nusiraminimo, tai negėrimas kompanijoje kuri geria, yra žiauri stresinė situacija. Ir sakyčiau, tai mane visada išmuša iš pertraukų :) Bet rūkyme man buvo tas pats, tai alkoholiui dar ateis savo laikas. Galbūt, čia man vėl pagelbės Allen Carr Easy Way to Control Alcohol, nes valiomis jokiomis aš netikiu, o saviįtaiga toks tricky dalykas, kad jai dažnai reikia pasufleruoti:)

O reason kodėl aš išvis čia užsukau į šitą temą ir užsivedžiau, tai nes supratau, kad mano ilgalaikis stažas - smarkiai davė per sveikatą ir kiekvieną kartą darosi vis baisiau ir norėjau pažiūrėt kaip kam sekasi ir atpažinau kai kurių žmonių pasisakymuose patternus kurie kartojasi over and over and over again:)

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 21:47 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Matau diskusija jau tampa vis asmeniškesnė ir kažkaip jau nebesmagu forume apie asmenines detales diskutuoti.

Tikiuosi susitvarkysi su pačiu savimi, taip, kad liksi patenkintas pasiektu rezultatu arba priimtu sprendimu ;)

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 21:50 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

ST rašė:
Matau diskusija jau tampa vis asmeniškesnė ir kažkaip jau nebesmagu forume apie asmenines detales diskutuoti.

Tikiuosi susitvarkysi su pačiu savimi, taip, kad liksi patenkintas pasiektu rezultatu arba priimtu sprendimu ;)

Jo, biški gal per daug, aš dėl savęs šiaip mažai pergyvenu, man turėtų viskas būti gerai, nes patternus matau :) Ačiū už gerą diskusiją ir minčių pasidalyjimą ;)
Nuoširdžiai tikiuosi, kad kažkam irgi bus naudinga. Gal ne dabar, gal vėliau, ypač tiem kam dar iki šiol yra smagu, tiesiog norėjau parodyt, kad yra ir kita medalio pusė, nei tik smagus pagėrimai festuose :)

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 09, 12:48 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

As sian blaivas)
Patiko istrauka is L. Jakimavičiaus pasakojimo:
"Kol mūsų valdžia nesupras, kad pilietį reikia motyvuoti dirbti ir kurti blaivia galva, atveriant jam galimybių erdvę, tas pilietis ir nesusimąstys, kas yra geriau, ar apgaulingą nusiraminimą susirasti taurelėje, ar sociume, kuris toli gražu nekeliauja sveikėjimo kryptimi, nes motyvo sveikti jam niekas nepasiūlo. "

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 13, 11:54 
Legenda
Legenda
Vartotojo avataras

Voverė Karolis rašė:
nereikia perdaug demonizuot tos priklausomybės, ypač aktyviai ir greitai gyvenant. dauguma mūsų ją turi.svarbiausia, per toli nenuslyst ir neužsižaist su daugiadienėmis ar 9tą ryto nesiuntinėt brendžio ratu. aš palaikau, tą požiūrį, kad ji atneša daugiau naudos, nei žalos, nes stresas yra serious shit.

+1.

Paskaičiau čia kelis puslapius ir supratau, kad visi ispanai, italai, dar kai kurios vynų kultūros šalys yra absoliutūs alkoholikai.
Išgerti kartais manau daugiau negu normalu, klausimas aišku, kiek tu geri.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 13, 12:09 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

as vakar negeriau, tris kartus perzengiau pagundas = ]] sian ir pabandysiu negert

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 13, 12:17 
Legenda
Legenda
Vartotojo avataras

pirmadieniai šlykščios dienos, po darbo visad pasijamu šalto alaus

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 13, 12:35 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

as dabar noriu padaryt 10 dienu breika, nzn pavyks nepavyks, o dar labai noriu vel pradet manksta daryt kvepavima atgaut, taa vibrant fresh mode'a siekti, o dar tik antra diena ir joooo, as mielai isgerciau pora alaus

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 13, 23:23 
Legenda
Legenda
Vartotojo avataras

Septyni svarbiausi alkoholio pramonės skleidžiami mitai

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Eiti į Ankstesnis  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: