DUK  | Ieškoti
Forumas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Eiti į Ankstesnis  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis
StandartinėParašytas: 2012 08 06, 15:28 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

rook rašė:
jei yra noro viskas galima, as tai skaitau kad cia psicholignes problemos :)

Iš esmės taip. Viskas yra psichologinės problemos. Bet personai kovojančiai su psichologinėm problemom + kažkuria priklausomybės forma - nuo to nelengviau.

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas Siųsti laišką  

StandartinėParašytas: 2012 08 06, 15:48 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

nereikia perdaug demonizuot tos priklausomybės, ypač aktyviai ir greitai gyvenant. dauguma mūsų ją turi.svarbiausia, per toli nenuslyst ir neužsižaist su daugiadienėmis ar 9tą ryto nesiuntinėt brendžio ratu. aš palaikau, tą požiūrį, kad ji atneša daugiau naudos, nei žalos, nes stresas yra serious shit. norėčiau netolimu metu pabandyt paswitchint alko priklausomybę į ganjos priklausomybę. sako, dar labiau sumažinama priklausomybės daroma žala

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 06, 16:17 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Voverė Karolis rašė:
nereikia perdaug demonizuot tos priklausomybės, ypač aktyviai ir greitai gyvenant. dauguma mūsų ją turi.svarbiausia, per toli nenuslyst ir neužsižaist su daugiadienėmis ar 9tą ryto nesiuntinėt brendžio ratu. aš palaikau, tą požiūrį, kad ji atneša daugiau naudos, nei žalos, nes stresas yra serious shit. norėčiau netolimu metu pabandyt paswitchint alko priklausomybę į ganjos priklausomybę. sako, dar labiau sumažinama priklausomybės daroma žala

Kažkuria prasme, aš visiškai palaikyčiau tokią idėją, nes ganja yra daug nekenksmingesnė, nei alko. Tačiau yra vienas didelis bet - augintis turbūt pačiam reiktų, jei norint, kad nebūtų žalos. Nes kiekvieną kartą randomines reakcijos nes ten kažko idėta irgi neypač malonu.

O demonizuot, ar nedemonizuot, čia jau pagal kiekvieno asmeminę patirtį. Nes ne viskas taip paprasta, nes užtenka kartais porą kartų ratuku prasukt brendžiuką - o po to atsimerki, kad jau ir kompanija kita ir vėl kita. O tu kaip sukai, taip suki. Aišku, kiekvienas atvejis visada individualus, bet esmė visada ta pati.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 0:02 
Legenda
Legenda
Vartotojo avataras

doc. a. veryga yra kraštutinis blaivybės šauklys, bet jis man didelis autoritetas.
peržiūrėjau šią paskaitą su dideliu dėmesiu.
jei atvirai, tikiu juo kur kas labiau, nei netikiu, nors į visas teorijas stengiuosi žiūrėti kritiškai.
gal kam pravers.

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 8:52 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Šitas geras. Ir nenuobodu klausytis kaip daugumos. Ačiū.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 10:59 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

kss, gera paskaita :)

Pats nebegeriu nuo 2000'ųjų, o nebegeriu nes nepatikau pats sau girtas ir kad kažkas, tiksliau alkoholis, valdo mane, o aš nieko negaliu padaryti tą akimirką (neišsiblaimyvis juk akimirksniu).

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 11:51 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Čia aišku quite an achievement, tiek metų ir dar tokioj aplinkoj. Man jau tiesa pasakius irgi jau įgrįso tie gersiu-negersiu periodai ir kovojimas patį prieš save, kai jau nebegali savęs kontroliuot (o aš jau nekalbu, apie patikimą-nepatikimą sau, randominius atsiradimus namie, su dar viena bonke dasimušimui, kurios net nebepameni).

Aš jau iliuzijų, kad mokėsiu kadanors gert, aš irgi nebeturiu. Nes net jei nors ir galiu, išgert bokalą ir neprisigert tą dieną, bet po to jau būna, kad sekančią dieną lauki vakare išgert alaus, bent bokalą. O po to ateina savaitgalis, po to pirmadienis-antradienis-trečiadienis žiauriai sunkūs. O po to jau kaip dievas duoda.

Bet fakin tu esi tarsi nenormalus sociume, jei negeri išvis nė lašo. Su rūkymu ilgai kovojau, bet laimėjau, net sociumas nebepaima viršaus. O va su gėrimu bus sunkiau, nes kiekvienam aiškinti iš naujo, visokie verslo pietūs/vakarai. Aš dar mėsos nevalgau, tai dažnai noriu tiesiog pasiųst ką nors nx, nes nerūkai, negeri, mėsos nevalgai? Maždaug, kaip tu gyveni?

Kaip tu šitą ST išsprendei prieš patį save?

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 12:24 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Gėriau bent po 2 alaus kiekvieną vakarą, čia jau neskaitant savaitgalinių tūsų ir šiaip random pagėrimų darbo dienomis. Tada supratau, kad tai nėra normalu, kažkas keičiasi į blogąją pusę. Pastūmėjo vienas naująkas, kai eilinį kartą kominis buvau, kad net sunkiai paėjau, kai po to gėda buvo ir kitą dieną reikėjo daryti pachmelą barake. O darant pachmelą pasibaisėjau aplinkiniais, kokie jie linksmi, bet iš tikrųjų kvailai besielgiantys, kvailai šnekantys, kvailai mąstantys; išvada - aš irgi toks buvau ir dabar darantis pachmelą esu. Bet tada supratau, kad jei taip sumąsčiau, jei tai pastebėjau - aš jau turiu šiokį tokį pranašumą situacijoje. Ir man svarbiausia MANO sveikata, MANO visinė gerovė, o ne kitų nuomonė.
Ta mintimi ilgai gyvenau ir nesmerkiau, bei dabar nesmerkiu aplinkinių, kol jie nepaliečia mano asmeninės erdvės, kai jie geria. Teko dalyvauti ir firmų baliuose ir šiaip gimtadieniuose, pabūdavau iki tol kol jaučiuosi komfortabiliai, kol dar visi nenusigėrę, o tada susigalvoji kokią nors priežastį ir išleki, ar į kitą plotą, ar į tūsą, ar namo. O siūlantiems išgert kartais mandagiai sumeluoji - "sorry, aš už vairo", o įkyriai siūlantiems atrėži "aš jau 10 metų negeriu", tada labai greit dingsta socialumo noras pas tokius, o man tik geriau, nes nemėgstu įkyrenybiu.
Svarbiausia pasakyti pačiam sau NE, o ką galvos kiti, čia jų reikalas, ne jiems mano gyvenimą gyventi ir nereikia jų teisti ar siuntinėti toli, jie nekalti, kad pakliuvo į tokios visuomenės pinkles.
Su geriančiais draugais taip pat galima kvailioti ir neišgėrus, juk mes ir taip esame kvaili :)

Galima kalbėti ir kalbėti, neišsemiama tema, tad visada prašom, padėsiu kuo galėsiu.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 12:29 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

geriu rukau bet geras gabalas groja tipo, kasis ketvitadieni 16,00 atrodo arba 00.15

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 12:36 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

su tuo pasakymu NE, tai pažįstu vieną žmogų, kuris rūkė n metų po 2 pakelius į dieną, vieną rytą atsibudo ir sako "daugiau nerūkysiu". visi pažvengė, o jis nuo to ryto jau 13 metų nėra užtraukęs nė vieno dūmo. turiu omeny, kad mano akimis vienintelis būdas kažką mesti ir yra MESTI, o ne mažinti, atsisakyti iš lėto, palaipsniui ir t.t.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 12:39 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Taip, mažinimas - tai ats pats gėrimas, juk negali pasakyti, kad metei. Aš taip pat mečiau ir viskas, NE ir yra NE.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 12:44 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Skaitau skaitau čia jūsų rašliavas ir galvoju, kad kažkaip čia pas jus viskas labai sudėtinga. Pabaliavoji su draugais savaitgalį normaliai, o darbo savaitę vėl normaliai gyveni, nebent koks vienas alaus vieną kartą per savaitę prie filmo. Jei pirmadienį yra svarbių reikalų kokių, tai ir nedarai pachmielo 7dienį po savaitgalio arba vakare vieną alaus įšauni žiūrėdamas filmą ir ramu. O jūs čia lendant į kažkokias psichologijas gylias. Asmeniškai man tai zėba su chebra savaitgaliais parauti, bet niekada sau nesakau po to, kad ple daugiau nebegersiu ir pan. Pachmielą visada turiu, bet prie to jau esu pripratęs ir nebesiparinu, kad viena diena būna išbraukta. Su bonke dasimušti namo ir negrįžtu, nes grįžtu miegoti, blackout'ų ir niekada neturiu, nes visada pajaučiu ribą, kada biškutį reikia nustoti pilti į save alkoholį. Per daug sudėtingai jūs čia kalbat kažkaip :)

Į viršų
Atsijungęs Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 12:47 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Oj, tai apie jokius mažinimus nėra kalbos išvis :) nes tai tiesiog atitolina iki dar didesnio rūkymo/gėrimo ir t.t.
Seniai jau įrodyta, kad nikotinas pats stipriausias narkotikas, su pačiom silpniausiom fizinėm lomkėm, tai čia tie visi mažinimai, tiesiog nesugebėjimas sau pasakyt, kad tau žopa ir negali nieko dėl to padaryt, bet kažkiek tau sveikata dar rūpi. Šiaip man nepadėjo valia, man padėjo Allen Carr'as, ir to iš trečio karto, bei reikėdavo gerai į vingio parką išbėgt palakstyt, kai labai užeidavo noras parūkyt.

Kas grįžtant į temą, tai ST, jo, bet su alkoholiu susiję daug kitų habbit'ų, kaip vakarėliai (nors jau seniai į juos nebevaikštau) ir aplinka, nežinau, draugai šeima. Aš puikiai suprantu, kad čia ne jų reikalas, o mano sveikata. Bet vistiek, aš turėčiau nebendrauti su 95% žmonių, nes vistiek bent vienas tavo bandymas gyvent sveikai yra tarsi kažkoks *KRIU*, nes "kam mirt sveikam". Tai man mini paskaitėles apie mėsą, alkoholį, tabaką jau atsibodo skaityt kiek vieną kartą, kiekvienam naujam ekspertui, kuris dar tik eina į tai, bet apsiputojęs aiškina, kad čia tu *KRIU* arba alkoholikas :)

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 13:51 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

shimas rašė:
Skaitau skaitau čia jūsų rašliavas ir galvoju, kad kažkaip čia pas jus viskas labai sudėtinga. Pabaliavoji su draugais savaitgalį normaliai, o darbo savaitę vėl normaliai gyveni, nebent koks vienas alaus vieną kartą per savaitę prie filmo. Jei pirmadienį yra svarbių reikalų kokių, tai ir nedarai pachmielo 7dienį po savaitgalio arba vakare vieną alaus įšauni žiūrėdamas filmą ir ramu. O jūs čia lendant į kažkokias psichologijas gylias. Asmeniškai man tai zėba su chebra savaitgaliais parauti, bet niekada sau nesakau po to, kad ple daugiau nebegersiu ir pan. Pachmielą visada turiu, bet prie to jau esu pripratęs ir nebesiparinu, kad viena diena būna išbraukta. Su bonke dasimušti namo ir negrįžtu, nes grįžtu miegoti, blackout'ų ir niekada neturiu, nes visada pajaučiu ribą, kada biškutį reikia nustoti pilti į save alkoholį. Per daug sudėtingai jūs čia kalbat kažkaip :)

Sudėtingai dėl to, kad mes šitoj "istorijoj" biški labiau pažengę, jei taip gilinamės. Manai visiem nebuvo tokios stadijos, kad tik iki tokio lygio daeini? Bet tai ateina nejučia (per ilgą, poros, gal net penkių metų laikotarpį)
Be to, čia dar susiję ir su pačia asmenybe, psichologiniais dalykais visokiais, priežąstim dėl ko geri (bent jau kaip tau atrodo dėl ko).

Visi mes nuo pat jaunystės turėjome tą draugą, kuris visada pirmas nulūždavo ir pastoviai ką nors pridirbdavo ir jam dabar nelabai gerai sekasi gyvenime. Bet kai nuo pauglystės pradedi save analizuot, kad po truputį pats per penkiolika metų daraisi tas kuris nebesikontroliuoji, pasidaro nebe fun - padedi giliai kapstyt.

Nes aš prieš kokius 4 metus būčiau pasakęs tą patį ką shimas. Dabar jau to nebegaliu pasakyt. Ir manau daugelis, tūsofčikų, per tiek metų išvystė savyję tokią problemą, kad be alkoholio, nebeįmanomas joks apskritai laisvalaikis. Skirtumas tik tas, kada spėji susimąstyti ar čia viskas tvarkoj. Dažnai labai, žmonės supranta biški per vėlai ir yra sunkiau atsistatyt.

Į viršų

StandartinėParašytas: 2012 08 07, 14:31 
Veteranas
Veteranas
Vartotojo avataras

Tai o tu neskaityk jokių mini paskaitėlių, tegu jie geria, tegu valgo mėsa, palaikyk jiems kompaniją, su savo sultim rankoje ar savo maistu. Jiems svarbiau soacial bendravimo jausmas, nei tai kas pas tave rankose, patikėk, patikrintas dalykas. "Ai aš negeriu, bet ar tai svarbiausia šią akimirką, geriau papasakok kaip tau sekėsi ..." ir t.t. O kad draugų daug atkris, tai neišvengiama, tą tikrai pastebėjau, BET, vėl gi, patikrinta, kad atsiras naujų draugų bei išliks tie TIKRIEJI draugai.
Nesisntenk kažko įtikinti, pakeisti kitų nuomonės, kiekvienas turi savo tiesas ir jos jam būna svarbiausios. Deja, kaip ir video sakė, pas mus Lietuvoje yra norma gerti, tad negeriantys tampa mažuma, o jei esi mažuma, turi taikytis prie aplinkos ir po kiek laiko aplinka pati prisitaikys prie tavęs, nes geras ir teisingas pavyzdys užkrečiamas.

Shimai, kalba eina apie tuos, kurie negali tvirtai pasakyti NE tam tiru momentu. Džiugu, kad tu sugebi kontroliuoti save.

Į viršų

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Eiti į Ankstesnis  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 13 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: